Б. Бенюк: «Голосовать за Януковича – стыдно, за Тимошенко – страшно»
27.01.2010 07:40
...Богдан Бенюк.

В ходе видео-онлайн-конференции Богдан Михайлович рассказал о том, как президентские выборы повлияют на будущее Украины, чем Олег Тягныбок не угодил отечественным СМИ, почему нужно провести люстрацию, и о многом другом.

Предлагаем вашему вниманию список заданных вопросов и ответов на них.




Надин: – Пане, Богдане!

Як тепер зрозуміло, ваша українська національна ідея потерпіла фіаско.

Чи не думаєте ви, що ніколи жодна програма спрямована на приниження однієї нації над другою, не приводила до миру і порозуміння в той чи іншій країні?

Ми, мешканці Східної України, ніколи не погодимося з приниженням російськомовного населення, котре, до речі, і є тією основною масою, яка працює на території своєї країни, а не заносить хвіт польським та румунським панам за кордоном.


Б. Бенюк: – Я можу сказати, що я такої позиції, як вона. Національна ідея в Україні не потерпіла фіаско, і шановний, той, хто мене запитує, це розуміє, і таке вивернуте світосприйняття, з огляду на запитання, воно і говорить про великі задатки шовіністичного духу, який сидить в нас з часів Союзу. Я не звинувачую вас, бо розумію, що це ті речі, які залишилися у нас від минулого. Але будувати у нас державу українську, яка і повинна бути українською по структурі – це наш обов'язок. І гагаузи, і болгари, і татари, і білоруси, і росіяни – вони абсолютно не повинні отримувати ніяких утисків, але усвідомлювати, що ми живемо у державі, яка є українською, ми повинні. І побудова держави у нас ще попереду. І не треба робити попередніх висновків. Вік живи – вік учись.

murzilkin: – Ты сыграли в фильме гениального Леонида Быкова «Аты-баты шли солдаты» солдата, который воровал мыло у своих товарищей. После вашей поддержки о присвоении звания героя Украины Бендере, я понимаю, что это была не актёрская игра, а норма жизни.

Вот собственно и вопрос, как бы ты смотрел в лицо Леониду Фёдоровичу, если бы он был жив?

И обращался к тебе не на «вы», потому что ты мне неприятен ни как актёр, ни как человек.


Б. Бенюк: – Дуже дякую, до побачення. На ваше запитання відповідати не буду. До зустрічі в ефірі.

Олег: – Пане Богдане, щось вас не бачимо у великому кіно, на відміну, наприклад, від того ж Богдана Ступки. Не запрошують чи вам це не цікаво? Дякую за відповідь.

Б. Бенюк: – Туди, куди мене запрошують, мені часто буває не цікаво, і я відмовляюсь. Останній фільм, у якому я знявся – «Кандагар». Прем'єра буде 1 лютого в Москві, куди я 31-го і вилітаю. Були пропозиції, але я вже в тому стані, коли можу вибирати, в чому мені брати участь, а в чому – ні. Але, як кожен актор, чекаю нову роль від нового режисера. Дякую.

Скептик: – 1. Поясніть, будь ласка, в чому принципова різниця між ідеологією соціал-націоналізму, що пропагує Ваша партія і ідеологією націонал-соціалізму?

2. Як Ви бачите практичну реалізацію такого пункту проекту Конституції від ВО «Свобода» (посилання на документ – http://www.svoboda.org.ua/pro_partiyu/prohrama/konstytutsiya/):

«Стаття 16. Держава гарантує паспортну ідентифікацію громадян за національною ознакою.

Громадяни України різних національностей є рівні в правах.

Процент українців та представників національних меншин, що навчаються в середніх спеціальних та вищих навчальних закладах, працюють в органах законодавчої, виконавчої та судової влади всіх рівнів, служать у Збройних Силах України та працюють у правоохоронних органах, в освітній і культурній сферах, охороні здоров'я, мають бізнес, є власниками виробництв, має відповідати національному складу населення України, який встановлюється Всеукраїнським переписом населення.

Державні дотації, які надаються фізичним або юридичним особам, також слід розподіляти пропорційно національному складу населення України».


Б. Бенюк: – 1. Оптиміст відповідає: оптиміст ніколи скептику нічого не доведе, бо він у душі скептик. Глибоко вивчіть це питання, бо відповідати на нього у цьому інтерв'ю – це як розмовляти з портретом. Треба бачити ваші очі, щоб було живе спілкування.

2. Я думаю, що реалізувати будь які новаторства, які дає «Свобода», можна тільки тоді, коли поміняється державна структура наша – президентське правління, підчинення прем'єра президенту, одна гілка влади, так само як і структуру судової гілки реорганізувати потрібно. І тільки в цих умовах можна говорити про вирішення тих питань, які піднімає «Свобода».

Семен Палий: – Пан Богдан. Как известно, Вы состоите в неонацистской партии ВО «Свобода», которой верховодит несостоявшийся врач-уролог Олег Тягнибок (Цегельский-Фротман), которая проповедует ненависть к советскому прошлому Украины и русофобию. В связи с чем у меня к Вам предложение, не могли бы вы в рамках отказа от «ужасов совка» вернуть государству гонорар за съемки в 26-ти фильмах, в которых вы снялись при «империи зла» – СССР – и в конце концов перестать сниматься в российских кинолентах. А то сейчас выходит русская шовинистическая кинолента «Кандагар», и вы там снимались. Нехорошо получается, на сборищах «Свободы» говорите одно, а в жизни делаете прямо противоположное.

Б. Бенюк: – Шановний пане Палій, не розпалюйте свою душу, думайте про ті дрова і про ті кошти, за які ви повинні купити їх, щоб підтримати тепло свого тіла. Я знявся в набагато більше фільмах, ніж 26, і мушу вам сказати, що ви абсолютно неуважні до «Свободи», коли ви називаєте партію, яка стоїть на засадах державності, неонацистською. Подивіться словники іншомовних слів, але які видавалися не під час правління комуністичної кліки, і ви дуже добре розберетеся в такому слові, як націоналіст і патріот.

ZVir: – Пан Бенюк, я знаю, с Ваших слов, что Вы нацист по зову сердца, поэтому не особо рассчитываю на Вашу адекватность. Но, тем не менее, прошу Вас ответить на два вопроса, тем более, что они интересуют не только меня, но и очень многих других участников форума From-UA.

1. Какие правовые акты, как украинские, так и международные, будут нарушены конституционным введением русского языка в Украине как второго государственного?

2. Какие политические, имущественные, социальные и другие права граждан будут нарушены или ущемлены введением русского языка в качестве второго государственного?

Благодарю за ответы.


Б. Бенюк: – Питання другої мови для мене не існує. Як і не існує формул доказу там, де є аксіома. Держава існує тільки тоді, коли вона має одну державну мову.

alisia: – Господин Бенюк!

Вы, рожденный в СССР, получивший в этой стране образование (думаю, неплохое), сделавший удачную карьеру киноартиста, вряд ли нуждавшийся финансово тогда и сегодня, не имеете ни капли благодарности и с удовольствием пачкаете систему (пусть и несовершенную), которая вам дала все, о чем другие только мечтают (и более талантливые).

Откуда эта патологическая ненависть? И почему о своей нацистской сути вы скромненько молчали например, в 80-х годах? Может, тогда в партию КПСС вступали?


Б. Бенюк: – (смеется) Супер. Дуже дякую за запитання. В партію КПСС не вступав ніколи. І про достаток матеріальний, про котрий ви говорите, можливо, ви його і мали, а у мене, як і у більшості населення, не було. І про життя в «комунізмі», про яке ви так солодко згадуєте, я не мріяв. І жити в країні Україна, яка зараз існує, треба нам виходити з минулого – царської Росії, 17-18 ст., а жити і будувати державу треба з тими, хто зараз живе. І слава богу, що вже з'явилося покоління, яке не жило в країні, про яку ви кажете. А ненависть, про яку ви згадуєте, стараємося про неї не думати, а стараємося знайти порозуміння. І як вам не важко, зайдіть на хвильку на точку зору патріота України і подивіться на Україну з цієї висоти, якщо зможете. Будьте здорові.

Сергій Валентинов: – п.Богдане! Ваш перший фільм – це «Ати-бати, йшли солдати» видатного не лише радянського, а саме Українського режисера, актора та надзвичайної людини Леоніда Бикова. Чи вважаєте Ви, що це він відкрив Вам дорогу в кіномистецтво і що саме цей митець, який так щиро оспівував рідну Україну та виховував гідність у її звичайних людях своїм прикладом поведінки та творчим доробком вже заслуговує бути героєм України (посмертно), чи підтримали б Ви таке подання?

2. Коли Ви пішли у велику політику, Ви вирішили для себе питання ким бути в ньому – артистом, граючимся у чиновника чи чиновником, що захоплюється мистецтвом? Чи здатні Ви кинути мистецтво заради державної посади та якого рівню вона повинна бути, щоб погодитись на цю зміну в житті?


Б. Бенюк: – 1. Дякую за запитання. Мені здається, що згадувати всує прекрасних людей недоречно, бо ми не можемо собі уявити, як би повели вони себе в нинішній політичній ситуації. Ми можемо собі нафантазувати, але ця фантазія буде тільки наша. І уявити собі, що зробив би Л. Биков, я не можу и сперечатися з вами не буду. Чи заслуговує він на звання героя? А чи заслуговують на звання героя ті двоє людей, які це звання заробили на будівництві суперєвропейської дороги «Одеса - Київ», яка ще не побудована сьогодні. Звання Героя України потрібно відмінити, бо народ сам визначає, кому бути героєм, і героїзм не залежить від політичної номенклатури.

2. Відповідаючи на друге запитання, коли я пішов у політику. Ми в неї не пішли, не ви, не я. Бо ті, хто себе називають політиками, вони такі ж самі аматори, як і ми з вами. Політиками стають і політиками роблять їх поступки. Так само і артиста роблять його ролі, які він зіграв. Не все в нашому житті вимірюється грошами. І мабуть нам неприємно дивитися на ту людину, у якої в очах замість зіниць центи. А вибір робити в житті, не треба робити багато разів. Я його зробив не в 1991 р., а народився 1957 р., і оттоді був зроблений вибір. Спасибі за запитання.

APTYPPOM: – доброго дня! шанування та глибокий уклін!

а) шаблонне-голосуватимете? нпжк? ювт?

б) на Вашу думку, чи має право залишатися в Україні депутат райради Ленінського району Севастополя Костянтин Заруднєв, котрий (цитата РИА Новости) «в воскресенье сжег свой украинский паспорт, протестуя против указа Виктора Ющенко о присвоении Степану Бандере звания Героя Украины»?

в) чи не є рекомендованим такий вчинок всім депутатам, котрі не згідні з даним Указом?


Б. Бенюк: – Сьогодні, 26 січня, з приводу голосування в другому турі в мене думки такі: за Віктора Януковича – стидно, за Юлію Тимошенко – страшно, але до 7 числа я повинен визначитись. Виходьте на зв'язок, тоді вам скажу. З приводу вашого другого запитання, про юного ленинца з Севастополя Заруднєва – він відстоює свою позицію. Я його розумію, йому не потрібно два паспорти. І він, як свідомий громадянин, непотрібній паспорт спалив. Тому-то це ще раз підтверджує, що подвійне громадянство в Україні не може існувати. А в державних органах це вже відповідь на запитання В, і в усій структурі держави повинні працювати не представники п'ятої колони, яка у нас в Україні просто розквітла, а громадяни-патріоти. Дякую.

Postum: – А Вы тоже еврей, как и Тягныбок?

Б. Бенюк: – Судячи з газети, яка вийшла після тернопільських виборів у видавництві Блоку Тимошенко, все керівництво ВО «Свобода» не українці. Вони зарахували, що якби Олег Тягнибок був українцем, то він би повинен був носити прізвище ТягнибІк, бо нема в української мові слова «бок». Слово «бок» в одній із світових мов означає «цап». Отже із слів авторів цієї газети, у нього повинно бути прізвище Тягницап. Ще одна із лідерок ВО «Свобода» – Ірина Фаріон. У неї, як бачите, похідна прізвища, також не українська, не говоримо вже про Богдана Бенюка. Бо похідна прізвища Бенюк, за словами авторів газети, є Бєня. З дружним привітом, інтернаціоналіст Бенюк.

Юрій, Сумщина: – Шановний Богдане Михайловичу, я є вашим прихильником, як актора, так і патріота України.

В мене є кілька питань до вас :

1. На даний момент важливим питанням постають вибори президента. В другому турі маємо двох кандидатів, які мені особисто не подобаються, але тотальну загрозу для всього українського я вбачаю в Януковичу і його команді, тому зрозуміло вибір не великий. Яка ваша позиція, як запобігти приходу Януковича?

2. Які перспективи розвитку ВО «Свобода», чи не вважаєте Ви, що треба трохи відступити від радикально-лівих позицій, аби об'єднати навколо себе «вільних» патріотів, які не знаходять себе в жодній політичній силі і діють ситуативно?

3. Я член Сумської обласної організації НРУ, цікаво почути від Вас – заступника голови «Свободи», оцінку діяльності НРУ, перспективи співпраці.

4. Прошу поради, як Ви ставитесь до українофобських висловів, коментарів на форумах, принижень мови і нашої культури? Особисто я вже не можу стримуватись, від господарювання і повчання людей «безбатьківщинників», в моїй оселі – Україні. Ваш рецепт толерантності.

5. Відійдемо від політики. Нажаль, ніколи не мав змоги бути на ваших виставах, знайомий з вашою творчістю виключно через телебачення і кіно, зараз насолоджуюсь Вашими дубляжами в кіно, і скажу виходить суперово! Скажіть будь-ласка, які Ваші творчі плани, здобутки на сьогодні?

Щиро дякую.


Б. Бенюк: – 1. Шановний Юрію, дякую вам за прихильність. З приводу майбутніх виборів, зайдіть на сайт ВО «Свобода», і ви почитаєте звернення, і ви зрозумієте, що повинні зробити претенденти на пост президента для того, щоб прихильники «Свободи» підтримали їх. Вчора дивився прес-конференцію по УНІАН з приводу майбутніх виборів, де були присутні І. Драч, Ю. Щербак, Юхновський і Павличко. Українська інтелігенція переживає за майбутність України, і це нормально. І я думаю, що вибори, які відбудуться 7 лютого, вони не боляче вдарять по майбутньому України. З якого зла нам вибирати, і де це менше зло? За ці два тижні ми з вами будемо свідками багатьох заяв, які будуть робити претенденти. Але їх політичне минуле не працює на райдужне майбутнє України. Сумно, але це так. Буду, Юрко, разом з тобою думати до 7 числа.

2. Мне здається, що ВО «Свобода» не повинно відступатися від тих принципів, про які вона заявляє. Інакше ми будемо перетворюватись до багатопартійних структур, про які ми вже і згадати не можемо. Пам'ятаєте «правиці», «лівиці»? А ВО «Свобода» залишається на своїх принципах. І прихильників кожним роком збільшується. Це можна судити по тому, скільки бруду виливається на цю партію. Так що переходьте на наш бік, досить бути «вільним» патріотом.

3. Відповідати не зможу, у мене обмаль часу. НРУ і те, що вони зробили і продовжують робити, це все свідчить про великий потенціал і дяка їм за це. В тому числі і вам.

4. Відповісти дуже складно, бо спрацьовує давня приказка «Риба гниє з голови». Якщо керівництво нашої держави не стоїть на принципах захисту нації української, ми і будемо мати такі випади, бо 5 колона веде себе «розпусно».

5. Найближчі гастролі, в яких я буду брати участь з Театром Франка, відбудуться в Петербурзі. Планується прем'єра в Театрі Франка нової п'єси, де буду зайнятий я, а своїх прихильників театральної кампанії «Бенюк і Хостікоєв» ми порадуємо новою традиційною прем'єрою на День незалежності, 24 серпня. Щиро дякую.

Виталий Тихонюк: – Богдан, я же тебя помню нормальным человеком и талантливым актером. Как ты мог вляпаться в эту националистическую грязь?! Или конъюнктурные соображения затмили всё?

Б. Бенюк: – Шановний пане Віталій, я дуже радий, що ви мене «помнітє» давно. Якби я був прихильником ПР, або БЮТ, або всіх тих інших, які є у ВР, ви би мали повне право подумати про кон'юнктуру. А патріотизм і націоналізм будуються не на баблі, тут уже зовсім інше. Будьте здорові.

Дід: – Пане Богдане! Ви є хороший артист, заслужений та народний, люди Вас цінують і поважають. Навіщо було Вам докладати зусиль до розколу України, сіяти межи людей ворожнечу та ненависть? Нащо Вам політика, адже Ви всенародний, всеукраїнський артист, а не артист підтанцьовки певних політичних сил? Вам же добре відомо, який відсоток українців підтримують «Свободу», чи бездарного гаранта беззаконності та свавілля пана Ющенка, котрого Ви так безмежно любите? Залиште політику політикам, а Вам чи не краще займатись тим, що Ви добре знаєте і вмієте, за що народ Вас поважає?

Б. Бенюк: – Шановний пане Дід, дякую за пораду. Як піду на пенсію, буду думати так, як думають всі діди. З приводу бездарного гаранта, я не можу так говорити про свого президента. Його величність ми пізнаємо через багато років, а коли нас зараз «пече», ми реально нічого цінити не можемо і не вміємо. Але за вашу пораду дякую.

Рулёв Дмитрий: – Скажите, Богдан, это с Вашей стороны стёб такой по поводу националистических идей и высказываний, или Вы правда так думаете. Спасибо.

Б. Бенюк: – Шановний Дмитро, навіть собі уявити не можу, які ж це висказування я робив, але стібатися з патріотизму – ніколи цього не робив. Спасибі.

Alexan: – Пане Богдане! Знаю вас, як талановитого артиста, але не сприймаю вашої політичної орієнтації. Якось не вкладується в голові, що ви сповідуєте цю людиноненависницьку націоналістичну теорію. Вашу творчість полюбляють і в Росії, і в країнах СНД. Скажіть, у разі, наприклад, перемоги вашої політичної сили, ви будете стріляти «москалів» і «жидів», ваших глядачів і шанувальників, як закликав ваш лідер Олег Тягнибок (тільки не кажіть, що він цього не говорив, на власні очі бачив і чув відеозапис його промови на Говерлі)? І ще питання: як артист, ви маєте величезні можливості через сцену і театр впливати на людей, окрім того, як відома і популярна особа, ви своїм прикладом затягуєте в цю яму інших людей, які вам вірять безоглядно, іншими словами, зваблюєте їх до гріха. Не боїтеся зустрічі з Богом?

Б. Бенюк: – Здорово ви мене запитали! Мушу вам сказати, що людиноненависницьку теорію, про яку ви кажете, сповідували зовсім інші партії, але не ВО «Свобода». А в разі перемоги нашої політичної сили ми будемо вирішувати, як економічно нашу державу порятувати. А з приводу виступів з броньовиків, на Говерлі, на майданах – це все одно, що баба бабі сказала. Бо Олег Тягнибок ніколи не засвічується на ТВ екранах і ЗМІ не говорять про цього політика. І знаєте чому? Вгадайте з 3 разів. Правильно, з 1 разу попали. Бо нема фінансування. А ЗМІ нашої держави належать не українцям, і ви це прекрасно знаєте. Отаку інформацію ви і отримуєте про справжніх патріотів України. А зустрічі з богом не треба боятися, бо тільки ми народилися на цей світ і ми вже прямуємо до зустрічі з ним. Про це треба пам'ятати. Так що там і зустрінемось.

Елена: – Богдан Михайлович, вы много лет играете в театре Франко Швейка (и не только) – вы их бессменный исполнитель. Вам, как актеру, не надоедает? Вам хочется других ролей? Спасибо!

Б. Бенюк: – Елена, спасибі вам, що ви цікавитесь моєю творчістю. І як може «надоесть» радуватись життю, коханню, дітям, роботі. А роль, про яку ви кажете, вона зможе тільки відійти від мене, коли буде гратися ця вистава, а в залі глядачів не буде. Це як секс по телефону, о тоді треба «зав'язивать». Лена, кожному артисту хочеться других ролей, навіть дуже хочеться, але де ж взяти тих рижих серів, тобто, вибачте, режисерів, які би ставили виставу на мене? Якщо будуть, значить будуть нові ролі. Дякую.

Евгений: – Добрый день, Богдан. Я не являюсь сторонником Вашей партии. По-моему, все положения программы ВО «Свободы» не логичны. Поэтому у меня к Вам несколько вопросов:

1. Как вы собираетесь провести люстрацию, объявив списки агентуры КГБ, если еще а 1991 году все агенты КГБ автоматически стали агентами СБУ и находятся под защитой Законов Украины?

2. Как вы собираетесь вернуть ядерный статус Украине и на какие средства (Вы хоть знаете, сколько стоит один стратегический бомбардировщик)?

3. Если вы хотите ограничить карьерный рост представителям не титульной национальности, введя определенные квоты, Вам не кажется, что тем самым нарушите положения УК Украины?


Б. Бенюк: – Евгений, добрий день. Я вважаю, що всі програми ВО «Свобода».

1. Люстрацію треба обов'язково провести, бо змін нам не доведеться ніколи чекати. Бо як ви бачите, біля керівництва нашої держави вже багато років ті, які не здатні управляти нею. І люстрація якраз потрібна, щоб прийшли нові сили, молоді, нові. А з приводу агентів КГБ, вони не тільки знаходяться в СБУ, а вони знаходяться ще й в ВР, і в Кабміні, і в президентській адміністрації.

2. Щоб повернути ядерний статус Україні, мабуть, і не треба знати, скільки коштує стратегічний бомбардувальник. Бо як я знаю, що бомбардувальник перевозить ядерну зброю. А це говорить про напад. А ми говоримо про той ядерний статус, який би стримував зазіхання інших країн до нас. Згадайте самі 97-й рік і стартові позиції з того питання «Нашої України», якби тоді статус не помінявся. Але з рештою, Євгеній, ми зараз з вами схожі на 2 людей, які сперечаються, не знаючи глибоко цієї теми.

3. Про кар'єрний ріст працівників всіх національностей і про заборону цього росту ВО «Свобода» не говорить. Ми говоримо про захист титульної нації українців.

Ed: – Поясніть, коли Бандера став героєм особисто для вас?

Чи вважали ви Бандеру героєм, коли працювали з Л. Биковим над картиною «Ати бати йшли солдати».

Де ви брешете!!!


Б. Бенюк: – (смеется) Де я брешу? Ну, буду разом з вами розбиратися. На ваше запитання про фільм недоречно говорити. І цей фільм був зробленій в 75 році, коли ми з вами жили в Радянському Союзі. А Бандера став героєм ще з того часу, як очолив спротив 2-м великим імперіям. І з того часу він є героєм держави Україна, бо так само, як і для вас, коли ви дізнались про героя Павліка Морозова чи ще низку героїв тоді, коли ви почали усвідомлювати себе в цьому житті. І з того часу всі ті, хто обороняв мій народ, для мене є героями України. Так а ви вже самі вирішуйте, де я брешу, а я вирішу, де ви.

Капитан: – Вы не скрываете, скорее кичитесь своей неофашистской ориентацией, это знают все. Откуда у Вас это человеконенавистническое начало? В Вашем роду были предатели, полицаи, пособники фашистских оккупантов, либо уголовные преступники, кровожадные маньяки-убийцы, насильники? Прошу Вас не делать при этом обиженную мину: людей моего поколения воспитывали на доброте, сострадании, любви к ближнему... Трудно понять, откуда берутся такие как Вы...

Б. Бенюк: – Товарищ капитан, я взялся оттуда, откуда взялись и вы. Невже ви не знаєте, як народжуються на світ? В історії України було багато різних моментів. Були і зрадники, були і запроданці, і манкурти, та чому власне були? Вони і є. Ми бачимо це з вами на сьогоднішніх політичних баталіях. Адже біографії багатьох політиків ми з вами добре знаємо. Так що не робіть образу на лице. Людей мого покоління виховували на доброті, співпереживанні і любові до ближнього.

cir: – Здравствуйте, пан Бенюк!

Хотелось бы узнать Ваше мнение по ряду вопросов, ставших уже традиционными на таких встречах, и ответы на которые интересуют многих жителей Новороссии.

1. Являются ли пропагандой нацизма указы Президента Украины о присвоении звания Героя Украины гауптштурмфюреру СС Шухевичу Р.И. и лидеру ОУН Бандере С.А.?

2. Что Вы думаете о реабилитации УПА?

3. Что Вы думаете о нацистских проявлениях на Украине?

4. Является ли по Вашему мнению Мазепа достойным достойным того, что его портрет напечатан на банковских билетах нацбанка Украины?

5. Почему до сих пор не решен вопрос о придании русскому языку статуса второго государственного, ведь согласно данным Геллопа его считают родным 82% населения Украины?

6. Ваше отношение к идее федерализации Украины.

7. Ваше отношение к вступлению Украины в НАТО.

8. Как сочетается исполнение роли пацифиста и интернационалиста Швейка с Вашими националистическими взглядами?

Спасибо, надеюсь, что Ваши ответы будут искренними, конкретными и полными.


Б. Бенюк: – Добрій день. Дізнавайтесь мою думку з приводу ваших уже традиційних запитань, як ви самі сказали.

1. Не являється пропагандою.

2. Реабілітувати.

3. Вони є, нацистські прояви в Україні?

4. Являється.

5. В Україні повинна бути одна державна мова – українська.

6. Україна – унітарна держава.

7. Вступати Україні в НАТО.

8. Почитайте український переклад Швейка, і вам стане все зрозуміло. Дякую.

александр: – Богдан Михайлович, корда-то Вы прославились хорошо играя в советских фильмах хорошие комедийные роли.Участие в национализме – это роль из той же серии, или вы считаете, что нация украинцев лучше всех остальных в мире? И Вы в том числе, как её представитель?

Б. Бенюк: – Для мене, як для українця і патріота, мій народ найкращий. І це нормально. Запитайте представника іншої держави, і він вам скаже. А от для того, що українська нація в суцвітті націй світу не пасла задніх, нам з вами треба будувати сильну українську державу. А вже люди інших країн будуть визначати, які ми є.

Сергій, Одеса: – Шановний Богдан Михайлович, на Вашу думку, чому ВО Свобода, заступником Голови якого Ви є ставить собі за мету набути підтримки лише в певному (західному) регіоні, називаючись при цьому Всеукраїнським об’єднанням? Бо, як відомо, і Ви, і переважна більшість керівництва – ментально «західняки» і з точки зору креативу передвиборчих турів це є перепоном у діяльності Вашого об’єднання на сході та півдні (про це свідчать результати голосування останніх кампаній).

І друге... Кандидат в президенти в сучасному суспільстві це ідол натовпу, відома особа. Ви цілком підпадаєте під ці критерії... Ви найвідоміший український актор, відома особа... Чи не виникало у Вас бажання вчинити як Рональд Рейган свого часу, висунувши свою кандидатуру хоча б від ВО Свобода? Бо здається, у такому випадку, результат був би кращий?


Б. Бенюк: – Шановний пане Сергію, дякую за ваше запитання. ВО «Свобода» жадає підтримки не лише в західному регіоні, як ви сказали. Наводжу вам певні цифри, свіжі цифри з 1 туру президентських виборів цього року. Співвідношення результатів Західної України і Великої України, які віддали голос за ВО «Свобода». На Західної Україні – 56%, на Східній Україні – 44%. От вам і відповідь на це запитання. Але зрештою це дуже цікаво, і ви зайдіть на сайт ВО «Свобода» і подивіться, як по регіонах проголосували за «Свободу». І як збільшується рейтинг. І друге: ви цікаво сказали історію з приводу моєї особи на пост президента України, можливо, був би кращий результат, приклади є, але в мене на устах тільки посмішка.

Жорж: – Як виставитесь до сучасної української музики, наприклад Потапа та Насті Каменських?

Б. Бенюк: – Дуже не люблю. Але це сьогодні. Але їх люблять багато глядачів і вони абсолютно мають право на свою творчість. А те, що про них думаю я, це так само, що вони думають про мене.